2013r.

Styczeń…

Przed nami kolejny rok działalności, który rozpoczęliśmy od zabawy karnawałowej tym razem pod hasłem: „W jedną noc dookoła świata”. Goście stanęli na wysokości zadania pod względem pomysłowości w strojach, tym razem przebrani byli prawie wszyscy :) Na początek zespół zatańczył poloneza do muzyki W. Kilara. Atrakcją dla gości był pokaz p. Krzysztofa mistrza „Speed baru”. Zabawa trwała do białego rana a na drugi dzień sprzątanie i kolejna zabawa tym razem dla hulajników :)

Czerwiec…

W połowie miesiąca odbyła się uroczytsość 100-lecia wybudowania kapliczki na Prusowie, w której odbywają się msze św. Z tej okazji odbyła się tam uroczysta Msza Św. w której uczestniczyliśmy wspólnie z zespołem „Wierchy”, „Haśnik z Żabnicy” oraz z naszym milowieckim chórem.

Lipiec…

Wakacje to dla nas intensywny okres przygotowań do wyjazdu na Święto Dzieci Gór do Nowego Sącza. Już 10 lat minęło od naszego ostatniego pobytu i uczestnictwa na tym festiwalu. Tym razem naszym kamratem miał być zespół z Ghany. W ostatnim momecie okazało się, że będzie to jednak zespół z Ukrainy, ze względu na problemy dotarcia do Polski zespołu z Afryki. Na spotkaniu z kierownikami zespołów okazało się jednak, że przyjadą oba zespoły a nam zadano pytanie czy jesteśmy w stanie zaopiekować się dwoma grupami. My lubimy wyzwania :)

Zorganizowanie noclegów dla dzieci z dwóch zespołow wymagało od nas sporo pracy i zaangażowania. Dzięki pomocy rodziców, Pana Wójta, Dyrektora GOK-u Andrzeja Maciejowskiego udało się zorganizować koncert na Rynku w Milówce i ugościć kierownictwo obydwu zespołów obiadem w „Tycjanie”.

Na festiwal wyruszyliśmy 20 czerwca. Zostaliśmy zakwaterowani w domkach w Gołkowicach Górnych. Obok nas zamieszkali nasi nowi przyjaciele z Ukrainy i Ghany. Festiwal rozpoczął się uroczytsą Mszą Św. pod przewodnictwem biskupa Długosza. Były koncerty, korowód, wspólny taniec z mieszkańcami na rynku oraz symboliczne przekazanie kluczy do miasta dzieciakom. Wolny czas pomiędzy koncertami spędzaliśmy na wspólnych zabawach m.in w podchody, byliśmy również na basenie oraz w Miasteczku Galicyjskim, gdzie swoją pracownię miała nasza pilotka – p. Monika.

Naszym dniem, gdzie mieliśmy się zaprezetnować była sobota. Wówczas przyjechali nasi rodzice, którzy przywiezli potrawy regionalne do degustacji, rękodzieło a nawet piec na którym wieczorem piekli nasze placki ziemniaczane :)

Po krótkim koncercie na rynku (upał był niewyobrażalny) poszliśmy na pyszne lody, żeby trochę odpocząc przed wieczorną prezentacją. Nasz wieczorny koncert podobał się publiczności a my już tęskniliśmy za tym czasem. W niedzielę uroczytsa Msza Św. na zakończenie festiwlau i czas pożegnań z naszymi przyjaciółmi. Takie festiwale pozwalają nawiązać nowe znajomości i uczą toleracji :)

Nie opadly jeszcze wrażenia po wizycie w Nowym Sączu a my 3 dni po przyjeździe do domu, pakujemy na nowo walizki i ruszamy w kolejną podróż. Naszym celem tym razem jest Sycylia :) Po drodze zatrzymujemy sie w Rzymie na noclegu i zwiedzaniu (Panton, Bazylika Św. Piotra , Coloseum). Następnego ranka ruszamy dalej zatrzymując się jeszcze na Monte Casino by zobaczyć cmentarz i bazylikę.

Po przeprawie promem, wczesnym rankiem docieramy na Sycylię. Szybka poranna toaleta i ruszamy na plaże, która oddalona jest ok. 20 minut. Jeden z koncertów zaplanowano u podnóża Etny w godzinach wieczornych. Mamy więc sporo czasu, żeby cos pozwiedzać. Krętymi drogami, gdzie autobus miał problemy, żeby wyminąć się z innymi dotarliśmy do słynnego wąwozu Alcantara, który robi niesamowite wrażenie. Wieczorne koncerty mają swój urok, przede wszystkim nie jest wtedy już tak gorąco a w drodze powrotnej można oglądać pięknie oświtlone miasta i porty.

Kolejny występ zaplanowano w portowym mieście Mesyna, jednak został on odwołany ze względu na potężną nawałnicę. Tak padało, że nie mogliśmy nawet przedostać się do autobusu. Dobrze ze ulewa nie dopadła nas na scenie :)

Nasz pobyt na Sycylii dobiega końca. Kolejny raz wracamy ze wspaniałymi wspomniemiami i pięką opalenizną. W drodze powrotnej cały dzień spędzamy w Mirabiliandi, gdzie szaleństwom na atrakacjach parku nie ma końca.

Wrzesień…

W połowie września w naszej Parafii odbyło się Diecezjalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych. Nasz zespół przygotował oprawę muzyczną podczas Mszy Św. Spotkanie organizowało Radio Maryja, które transmitowało to wydarzenie na żywo. Wielu z nas miało okazję zobaczyć i posłuchać Madzię Buczek.

Grudzień…

Jak co roku upiększaliśmy Boże Narodzenie naszym spiewem w Kościele Parafialnym. W Święto Św. Szczepana część zespołu udała się kolędować po naszej miejscowości.