2005r.

Styczeń…

W Bielsku – Białej w ramach „Beskidzkiego Kolędowania” odbył się koncert kolęd, w którym wziął również udział zespół „Hulajniki”. W kościele rozbrzmiewały piękne polskie kolędy, które zaśpiewała Eleni, a towarzyszył jej nasz zespół, który został bardzo ciepło przyjęty.

Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera

Kwiecień/Maj…

Jeszcze przed wakacyjnym okresem koncertowym, hulajniki udały się do Chorwacji, na zaproszenie zespołu „Mladost”. Okazją do tego był Międzynarodowy Festiwal, w którym oba zespoły wzięły udział.

Każdy wyjazd zagraniczny to nie tylko podróż autokarem do wyznaczonego miejsca, występy i powrót do domu. To również okazja do tego, żeby zobaczyć nowe i ciekawego dla danego kraju miejsca. Przewodnikiem podczas wyjazdów jest Pani Wanda, która w czasie podróży stara się przekazać wiele informacji o nowych krajach. Każde państwo to inny krajobraz, kultura i nowi ludzie, z którymi trzeba się porozumieć.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kwestia dobrej komunikacji była ważna również podczas tego wyjazdu, bowiem wszyscy mieszkali u rodzin dzieci z zespołu „Mladost”. Początki jak zawsze były trudne, ale po kilku dniach różnice językowe nie stanowiły problemu. Wspólne spędzanie wolnego czasu przez oba zespoły i dobra zabawa sprzyjały integracji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie  mogło zabraknąć występów przez publicznością…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Był również czas na zwiedzanie, a Chorwacja ma wiele pięknych miejsc, które trzeba zobaczyć. Zespół mieszkał w Samoborze – urokliwym miasteczku położonym niespełna 20 km od Zagrzebia, dzięki czemu była możliwość zobaczenia stolicy Chorwacji. Duże wrażenie zrobił Park Narodowy Jezior Plitwickich. Zespół spędził tam prawie cały dzień, a piękne wodospady i jeziora zachęcały do tego, aby zostać tam na dłużej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wyjazd do Chorwacji na pewno nie był ostatnim, bowiem oba zespoły zaprzyjaźniły się i wyraziły ochotę dalszej współpracy.

Maj…

„Hulajniki” po raz kolejny wzięły udział w Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Wiśle. Tym razem zespół zdobył wyróżnienie.

Wrzesień…

Kolejnym przystankiem na trasie zagranicznych podróży była Macedonia. Zespół udał się tam na Międzynarodowy Festiwal „Istibanjsko Zdravozivo” pod patronatem C.I.O.O.F  do miasteczka Istibanya.

Podczas podróży nie mogło zabraknąć „musztry” dla panów:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Były korowody przed koncertami, nagrywanie programu dla państwowej telewizji i występy, które odbywały się wieczorami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Macedonia nie ma dostępu do morza, ale zespół mieszkał w miejscowości, która znajdowała się blisko granicy z Grecją. Spontaniczna decyzja i jedziemy na jeden dzień na plażę. Korzystając z wolnego dnia, wczesnym rankiem zespół wyruszył na jednodniowy pobyt na grecką plażę:)

Po znalezieniu miejsca, gdzie można było bezpłatnie skorzystać z plaży, nagle przyszła ulewa i burza. Na szczęście deszcz szybko przestał padać i pojawiło się piękne słońce:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W drodze do domu najlepiej smakował soczysty arbuz:D

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grudzień…

Pod koniec miesiąca zespół został zaproszony na nagranie programu „Między niebem, a ziemią”, które odbyło się w siedzibie TVP I w Warszawie. Można było zobaczyć jak wygląda życie telewizji od „kuchni” i spotkać się z osobami, które wszyscy znają ze szklanego ekranu. W programie zwyczaje związanie ze Świętami Bożego Narodzenia przybliżała Katarzyna Łaniewska-Błaszczak znana jako babcia Józia z serialu „Plebania”. Program prowadziła Iwona Schymalla, a piękne polskie kolędy zaśpiewała Halina Frąckowiak i oczywiście „Hulajniki”.

Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera Digital StillCamera